• Rafał

Sweter i kurtka czyli narzutki nie tylko na zimę.

W swoich wcześniejszych wpisach sygnalizowaliśmy już wielokrotnie, że aby ślubna stylizacja zyskała swój niepowtarzalny charakter, warto przyjrzeć się również tym rozwiązaniom, które wydają się niepoprawne, niegrzeczne. Te, które charakteryzowalibyśmy jako niestandardowe. Otóż jeśli masz przekonanie, które zostało poparte wieloma konsultacjami z doradcami ślubnymi i projektantką Twojej wymarzonej sukni – spróbuj, wejdź w to, podejmij wyzwanie, uczyń swoją jedyną stylizację niepowtarzalną. Wielu doradców ślubnych sugeruje, że być może ten niepowtarzalny charakter nada Twojej stylizacji kurtka, zastosowana jako narzutka w miejsce bolerka. Motocyklowa, jeansowa? Dlaczego nie? Według nas kurtka doskonale wpisuje się w charakter sukni boho – jeśli masz na uwadze wybór takiej właśnie, być może dobrze byłoby ją uzupełnić o kurtkę wzbogaconą o kwiatowy haft na plecach (ten motyw będzie nie tylko uzupełniał całość, ale będzie również bardzo trendy). Ozdobę włosów może stanowić naturalny wianek i przepis na doskonałą stylizację gotowy. Kurtka jeansowa doskonale koresponduje z naturalnością sukni boho, ponieważ charakter obu materiałów jest dosyć surowy, pozbawiony błysku i glamouru. Uzupełniają się wzajemnie tworząc dobry sielski efekt. Masz ochotę ma wyhaftowanie jakiegoś napisu?

Drugim rozwiązaniem, jakie chyba warto zasygnalizować, jest sweter. Bywa niekiedy brany pod uwagę, ale stawia na niego zdecydowanie niewiele panien młodych. Wydaje się, że sweter można wykorzystać jako bardzo ciekawy dodatek. Motyw fiński? Renifery? Jeśli Wasz ślub i późniejsze wesele będą odbywały się w górskim, zimowym anturażu, to być może sweter (jak najbardziej naturalny, gruby, o wyrazistym splocie) wpisze się jako bardzo celne uzupełnienie? Wszystko zależy tak naprawdę od całości przyjętych przez Was rozwiązań i klimatu wesela.

Celowo nie poruszamy w tym wpisie kwestii rozmaitych chust, szali czy pelerynek (które również stały się bardzo popularne). Są to dodatki ciekawe, ale dosyć sztampowe i chyba nieco opatrzone. Nie świadczy to o niepoprawności przyszłej stylizacji, niemniej pozbawia ją niewątpliwie efektu zaskoczenia, nowości, efektu „wow”.

Raz jeszcze – być może dodatek „niepoprawny” w rodzaju łobuzerskiej kurtki lub zgrzebnego swetra będzie tym czymś, co pozwoli Ci powiedzieć „to jest to”? Rozważ za i przeciw, pozwól sobie wyrazić siebie...

14 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Piękna stylizacja? Nie zapomnij o dodatkach:)

Mieniąca się w słońcu, zwiewna spódnica, piękna koronka gorsetu, nadający dostojeństwa welon. Przepisów na udaną, zjawiskową suknię ślubną jest wiele, kilka wymarzonych projektów każda z Was wymieni z