• Rafał

Suknie ślubne 2021. Czy powrót do lat 70. i 80. jest możliwy?

Aktualizacja: mar 6

Moda kołem się toczy. Świadczy o tym obserwowany od jakiegoś czasu trend projektowania sukni ślubnych w stylu nawiązującym do klimatów lat 70. i 80. Warto poświęcić chwilę na prześledzenie tych propozycji, ponieważ mogą się okazać modowym strzałem w dziesiątkę i stworzyć wprost niepowtarzalny look. Na jakie elementy powinniśmy zatem zwrócić uwagę, koncentrując się na tego typu sukni?

Lata 70. to rozkwitający ruch hipisowski, deklaracje wolnościowe, rewolucja obyczajowa (mająca swój początek ok 1968 roku). Symbole, które przywołują nam myśl tamte lata? Długie włosy przewiązane bandaną lub obszerną chustą z kwiatowym motylem, okulary lenonki, obszerne, barwne koszule, dżinsy. Coś Wam to przypomina? Bardzo słusznie – suknie, które mają być stylizowane na lata 70. są bardzo blisko stylu boho. Doskonale wpisują się w ten styl suknie z motywem kwiatowym i roślinnym wyrażonym na wiele różnych sposobów (koronka, haft, dodatek do włosów). Frędzle? Oczywiście – będą stanowiły doskonały element spódnicy lub wykończenie obszernych rękawów. Jeśli idzie o dekolt, możecie postawić na klasyczny, łódeczkę, literkę V lub golf. Wszystkie one znajdą w projektowanej stylizacji odpowiednie miejsce i nie będą zaburzały ogólnego kształtu. Rękaw, jak już wspomnieliśmy, może pozostawać bardzo obszerny (sielsko-wiejski) lub krótszy, ¾. I element, który może stanowić kropkę nad „i”, czyli przepaska na włosy. Bez niej stylizacja może się nie udać lub przynajmniej stracić na efekcie, jaki chciałyście osiągnąć. Dobrze sprawdzi się przepaska koronkowa.

Lata 80. to niepokorny rock, mocne makijaże i wyzywająca postawa. W pewnym sensie zerwały z estetyką poprzedzającej dekady, choć nie do końca. Projektując suknię z lat 80. można obrać zasadniczo dwa kierunki – może to być niepokorna księżniczka-buntowniczka (strzępiona spódnica, jedno ramiączko lub całkowity ich brak, brak zdobień na gorsecie). Można również zmierzać w kierunku zupełnie przeciwnym i uczynić naszą księżniczkę panią w wytwornej sali balowej. Spódnica będzie zatem wówczas obszerna, zapewne na kole, bogato inkrustowana kwiatowym haftem. Warto wzbogacić ją również o falbany, które równie dobrze sprawdzą się także w przypadku „rockowej panienki”. W przypadku takiej sukni postawimy raczej na długi rękaw i dekolt V, co bardzo dobrze uzupełni całość stylizacji i będzie stanowiło wizualną kontynuację dla obranej drogi „salonowej księżniczki”.

Świat sukien ślubnych jest fascynujący. Można wydobyć z niego dowolnie wybrane elementy i stworzyć bardzo oryginalną stylizację, która będzie wysmakowana i trendy jednocześnie (a nie zawsze możliwe jest połączenie tych dwu elementów). Wydaje się, że duża część tegorocznych panien młodych zdecyduje się na eksperyment i będzie poszukiwała tego jedynego efektu „wow” pośród pomysłów dawno minionych. Jeśli minionych, to czy już nieaktualnych?


Z tego modelu sukni można wydobyć bardzo ciekawą ślubną propozycję. Posiada wszystkie typowe elementy "rockowej panienki".

12 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Piękna stylizacja? Nie zapomnij o dodatkach:)

Mieniąca się w słońcu, zwiewna spódnica, piękna koronka gorsetu, nadający dostojeństwa welon. Przepisów na udaną, zjawiskową suknię ślubną jest wiele, kilka wymarzonych projektów każda z Was wymieni z