• Rafał

Suknia w stylu boho? Zdecydowanie warto.

Nie ulega watpliwości, że suknie boho, obok projektów z motywami roślinnymi (w tym kwiatowymi) wciąż są bardzo atrakcyjne i jeszcze długo będą gościły w kolekcjach projektantów. Co zatem sprawia, że są tak popularne i ponadczasowe (utrzymuja się na listach ślubych topów już kilka sezonów). Suknie boho są krojone w sposób bardzo niezobowiazujacy, luźny, co sprawia, że odnajda się w nich osoby o bardzo różnych proporcjach ciała. Suknia nie ogranicza, ponieważ nie są w niej stosowane praktycznie żadne usztywnienia. Drugim ważnym wyznacznikiem tego typu kreacji jest koronka, stosowana w różnych konfiguracjach i spełniajaca dekoracyjna rolę w bardzo różny sposób (jako element spódnicy, wykończenie rękawa czy dekoltu). Stylu dodaja także długie rękawy, zaczerpnięte z klimatów sielsko-wiejskich (krój rękawa oraz jego długość przywodzi na myśl naturalnie tkana, lniana koszulę). I kwestia kluczowa – lekkość. Suknia boho nie krępuje ruchów, ciało może się czuć w niej swobodnie, a kobiecość zostaje podkreślona w sposób bardzo subtelny. Uroda użytkowniczki nie musi być zatem sztucznie podkreślana, wystarcza bardzo ograniczone środki i dodatki.

Suknia może łaczyć w sobie bardzo różne style tj. posiadać więcej „błysku”, odkryte plecy (co w przypadku sukni boho nie jest oczywistościa), mieć spódnicę a'la księżniczka, dekolt w kształcie V. Boho może także korzystać w sposób nieograniczony z motywów roślinnych. Zalecamy jednak, byście podchodziły do tych niezliczonych kombinacji i eksperymentów w sposób ostrożny, bowiem niektóre poprawki mogą po prostu wypaczyć naturalność podstawowego kroju.

Jak zatem powinna wygladać klasyczna suknia boho? Chcielibyśmy zwrócić uwagę na kilka kluczowych elementów, poczynajac od góry:

  • warto wybierać długi rękaw, który bardzo dobrze wyglada. Ramiaczka odbieraja stylizacji boho to "coś"

  • rozważcie wybór dekoltu w kształcie V. Wysokie wykończenie szyi zdecydowanie niepotrzebnie obiciaża całość stylizacji. Warto zrobić to chociażby po to, by móc skorzystać z szykownej koronki, która wizualnie "zamknie" i "wykończy" to miejsce na odpowiednim poziomie.

  • spódnica – co powiecie na koronkowe, poprzeczne wstawki w kształcie szerokich pasów? Dodadza sukni sielskiego charakteru.

Wymieniliśmy pewne „bazowe” założenia kroju, na które można zawsze spojrzeć twórczo.

Poniżej możecie zapoznać się z kilkoma propozycjami naszych sukni boho.
37 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Piękna stylizacja? Nie zapomnij o dodatkach:)

Mieniąca się w słońcu, zwiewna spódnica, piękna koronka gorsetu, nadający dostojeństwa welon. Przepisów na udaną, zjawiskową suknię ślubną jest wiele, kilka wymarzonych projektów każda z Was wymieni z