• Rafał

Suknia minimalistyczna? Hm… Kimono!

Aktualizacja: mar 6

Suknie minimalistyczne należą do stylizacji bardzo specyficznych. Z jednej bowiem strony mamy do czynienia z ubogim zestawem środków, przy pomocy których suknia jest projektowana, z drugiej jednak „ubóstwo” to nie przeszkadza, by uzyskać naprawdę ciekawy efekt. Kroje minimalistyczne sa niewatpliwie wymagajace, ale pozostawiajace również pewna dozę swobody.

Czym jest w istocie suknia kimono i dlaczego warto brać ją pod uwagę? Ten typ kroju może stanowić atrakcyjny wybór dla różnych typów sylwetki. Górna partia to najczęściej rodzaj obszernej marynarki. W związku z tym, że suknia „zapinana” jest na zakładkę, przy pomocy luźnych połów i paska, można w zasadzie w sposób dowolny poszerzać lub zwężać jej szerokość i tym samym mieć wpływ na ukształtowanie dekoltu. Rękawy w przypadku takiej sukni pozostają luźne i obszerne, ponieważ ich dolny szef przechodzi często bezpośrednio w spódnicę.

Dół może być dowolny, ale najczęściej będzie to literka A, wykonana z lejacej, opadajacej swobodnie tkaniny. Spódnica powinna być powłóczysta, nieco dłuższa. Czy powinniśmy się zastanowić nad rozcięciem? Jeśli suknia będzie projektowana jako rodzaj szlafroka o długich połach, to rozcięcie będzie niejako naturalne i jego ukształtowanie nie będzie wymagało specjalnej troski. Pamiętajmy jednak, że suknie kimono moga posiadać również zabudowana górę - wówczas rozcięcie w spódnicy trzeba będzie wpisać w całość projektu.

Zadajmy więc najważniejsze pytanie - dla kogo jest ta suknia? Przede wszystkim powinny na nia zwrócić uwagę użytkowniczki, które chciałyby zakryć swoje ramiona, zgubić w fałdach materiału proporcje sylwetki. Wybór kimona nie będzie jednak nietaktem czy modowym faux pas. Wręcz przeciwnie - tego typu stylizacje należa do absolutnego topu wśród ubiorów codziennych, więc wybór takiej sukni ślubnej będzie z pewnościa strzałem w 10.


Przedstawiona propozycja to szeroko pojęte kimono. Układ gorsetu jest luźny, oparty na swobodnie ukształtowanym dekolcie oraz rękawach przechodzących w dolną partię sukni. Warto zwrócić uwagę na tkaninę, która sprawia wrażenie bardzo swobodnej.

38 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Piękna stylizacja? Nie zapomnij o dodatkach:)

Mieniąca się w słońcu, zwiewna spódnica, piękna koronka gorsetu, nadający dostojeństwa welon. Przepisów na udaną, zjawiskową suknię ślubną jest wiele, kilka wymarzonych projektów każda z Was wymieni z