• Rafał

Suknia dla świadkowej

Suknia dla świadkowej nie może być pomyłką. Rola w jaka wchodzisz jest wymagająca i odpowiedzialna. Sugerujemy zatem, aby projekt swojej przyszłej stylizacji skonsultować z panną młodą – dobrze, jeśli suknia świadkowej stanowi w pewnym stopniu kontynuację pomysłu i formy zawartej w stylizacji przyszłej żony, choć może to być nawiązanie nieoczywiste i odległe. Możecie postawić na podobny krój spódnicy, motyw, nawet krój, ale w taki sposób, by na pierwszy rzut oka połączenia te nie były zbyt widoczne. Warto przypomnieć myśl, którą kiedyś już zawarliśmy na łamach naszego bloga – dobrze, jeśli oprawa ślubu (stylizacje młodych i najbliższych gości, świadków, druhen i drużbów, dekoracje) to zestaw uzupełniających się nawzajem elementów, które łączą się ze sobą w sposób bardzo subtelny, tworząc efekt na wysokim poziomie.

Wybierając stylizację, warto pamiętać o kilku żelaznych zasadach:


1. Sukienka nie może być czarna. O ile w przypadku gościa kolor ten nie stanowi większego problemu (warto jednak być co do takich wyborów sceptycznym i jeśli już - dokonać go po głębszym namyśle), to świadkowa absolutnie nie powinna pozwolić sobie na taką wpadkę.


2. Zrezygnujcie z kolorów intensywnych, neonowych, które łatwo przyciągają uwagę. Tym samym odciągają uwagę od najważniejszej aktorki wydarzenia, a tego również chcielibyśmy uniknąć.


3. Jaki kolor? Bardzo łatwo udzielać zakazów… Podejmujcie rozważne kroki i skupiajcie się na kolorach związanych w pewien sposób z oprawą wesela. Warto pójść w kierunku rozjaśnianego różu, jaśniejszego czerwonego (w żadnym wypadku nie powinien być to krwisty czerwony) lub rozjaśniany fiolet. Czyli kolory zbliżone do pastelowym, ale o ton od nich ciemniejsze. Można również z powodzeniem wybierać szarości, w wersji posrebrzanej lub nie, w zależności od stylu wesela (srebrzysta nuta będzie pożądana w przypadku wesela glamour).


Forma i krój

Krój sukni pozostawia nam zdecydowanie więcej swobody, tym bardziej, że suknie ślubne i „cywilne” czerpią nawzajem ze swoich rozwiązań i wiele elementów jesteśmy w stanie po prostu powielić. Jeśli panna młoda stawia na satynową księżniczkę o minimalistycznej formie, nic nie stoi na przeszkodzie, by taką samą spódnicę posiadała również sukienka świadkowej. Koronkowe rękawki i gorset to także element, który może pojawić się w stylizacji świadkowej. Pracując nad detalami (dekoltem, rękawami czy krojem spódnicy) nie musimy oczywiście sugerować się już zastosowanymi rozwiązaniami, ale nawiązanie do nich może stworzyć ciekawy efekt. Odradzamy również wybór tkanin w agresywne desenie, które moga istotnie przyciagać niepotrzebnie uwagę.


Długość spódnicy


Wejście w rolę świadkowej to zdecydowanie moment na głęboką refleksję i wybór skromniejszej, dłuższej stylizacji. Nawet wówczas, kiedy dysponujesz idealną figurą modelki. I zwłaszcza wtedy, kiedy panna młoda wybierze np. zabudowaną koronkową rybę z rękawkiem ¾. Nasza stylizacja może być wówczas odebrana za zbyt wulgarną… Wybierz długość uniwersalną, a zatem spódnicę za kostki, ale niepowłóczystą. Prosty gorset i szersze ramiączka dopełnią dostojnej, salonowej kreacji na wysokim poziomie.


Jak zwykle nie chcielibyśmy przesycać wpisu niepotrzebnymi szczegółami, ale dać pewien konkret w postaci najważniejszych wg nas uwag i wskazówek. A zatem:


- stawiajcie na gładkie tkaniny, które maja w sobie potencjał elegencji i klasy. Chyba, że koronka (rękawy) będzie jakimś nawiazaniem do sukni panny młodej.

- unikajcie zdecydowanie czerni.

- kolory powinny być stonowane, niezbyt intensywne, zbliżone do pastelowych (czerwień, róż, fiolet, ale także butelkowa zieleń)

- dobrym wyborem będzie np gładka literaka A lub niezbyt obszerna księżniczka z długim rękawem lub szerokimi ramiaczkami.
78 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Nie chcę sukienki, czyli alternatywa dla opornych

Drogie Czytelniczki! Kilka ostatnich wpisów poświęciliśmy gościom weselnym i propozycjom sukienek, na jakie można zwrócić uwagę w aktualnym sezonie. Dzisiaj chcielibyśmy skupić Wasza uwagę na rozwiaza

Poszukuję sukienki na wesele - poradnik cz II

Aura zaniepokojenia i niepewności wyraźnie przemija. Otwieramy się – na siebie nawzajem, otwieraja się kolejne miejsca spotkań, świadczenia usług, firmowe salony. Powracaja marzenia zwiazane z organiz