• Rafał

Suknia ślubna a biżuteria

Nie będzie zbyt odkrywczym stwierdzenie, że biżuteria (nie tylko ta przewidziana na ślub) czyni stylizację pełną, uzupełniając czy wręcz budując obszary, których nie jest w stanie wygenerować sam ubiór. Jakimi zasadami warto się kierować, dobierając dodatki biżuteryjne do sukni? Postaramy się dzisiaj podsumować najważniejsze zasady i sugestie.

Warto trzymać się pewnej ogólnej wytycznej - bardziej otwarty mamy dekolt, tym więcej może się tam pojawić. Jeśli w Twojej sukni wystąpi bardziej zabudowany gorset, postawić warto jedynie na kolczyki, bransoletkę i pierścionek. Jeśli w obrębie szyi pojawi się już naszyjnik, niech będzie to wersja krótka (z zawieszką lub bez) lub popularny choker, który sprawi, że płaszczyzna zostanie przełamana, ale nie przyciągnie uwagi w sposób nadmierny.

Dekolt okrągły będzie się doskonale komponował z drobnymi kolczykami i naszyjnikiem podobnym w układzie do dekoltu. Zabieg taki pozwala osiągnąć wizualną harmonię w obszarze szyi i twarzy.

W przypadku dekoltu prostego można poeksperymentować ze wspomnianymi naszyjnikami typu choker, który to model doskonale prezentuje się zarówno z kreacjami bardzo eleganckimi i wyszukanymi, jak i prostymi t-shirtami czy casualowymi koszulami. Prostota naszyjnika przyciąga uwagę i uwodzi oko obserwatora szlachetnością, nie odciagając jednocześnie uwagi od tego, co najważniejsze - samej sukni.

Dekolty-serca to klasyka ślubnych rozwiązań. W przypadku takiego ukształtowania górnych partii warto postawić na krótki, prosty naszyjnik oraz bransoletkę. Dekolty serca wspierają się często na cieniutkich, minimalistycznych ramiączkach, które znacząco poprawiają komfort noszenia sukni.

Jeśli stawiasz w swoich wyborach na suknię bogato zdobioną, z błyskiem, biżuteria nie powinna być przesadzona, a stanowić jedynie delikatny akcent uzupełniający. W przeciwnym wypadku można zdecydowanie przesadzić ze zbyt bogatymi zestawieniami licznych zdobień.


PS propozycje cyrkoniowej biżuterii od aniakruk.pl


27 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Piękna stylizacja? Nie zapomnij o dodatkach:)

Mieniąca się w słońcu, zwiewna spódnica, piękna koronka gorsetu, nadający dostojeństwa welon. Przepisów na udaną, zjawiskową suknię ślubną jest wiele, kilka wymarzonych projektów każda z Was wymieni z