• rafofse90

Poszukujesz swojej sukni – jeszcze o minimalizmie

Rok 2021 ruszył, dlatego nie ustajemy w przeglądzie projektów, które mogą stanowić o kształcie mody ślubnej w tym sezonie. Suknia minimalistyczna jest niewątpliwie suknią idealną, doskonale skrojoną, wymagającą – zarówno od projektanta, jak i krawcowej, która będzie projekt przenosiła na konkretną tkaninę szew po szwie. Najbardziej wymagająca jest oczywiście dla przyszłej panny młodej, gdyż projekt ten mogą wybrać jedynie osoby przekonane o swoich walorach, chcące je podkreślić w niebanalny, nieco zadziorny, a jednocześnie nieuchwytny sposób. Warto brać ten trend pod uwagę, bowiem z pewnością będzie wysoko notowany na liście poszukiwanych rozwiązań. Czy jesteś gotowa na taką suknię? Jest na pewno bardzo indywidualna, jej wybór wynika często z porażek i rozczarowań związanych z innymi wzorami, które nudzą sztampą i powtarzalnością. Kojarzy się z wyrazistym charakterem kobiety, która ją zakłada, a który to charakter zakreślony jest przez kilka charakterystycznych elementów – głębokie dekolty (wycięte w ostry szpic, charakterystyczne dla kobiet wysokich), odkryte plecy, głębokie wcięcie w spódnicy.

Suknia indywidualna, minimalistyczna, nie musi być pozbawiona do końca dodatków, niemniej muszą być one wyszukane, delikatne. Jednym z możliwych są perły – wkomponowane w wykończenie dekoltu, jako ozdoba włosów lub element biżuterii. Haft (w okolicach dekoltu lub na rękawach – jeśli suknia będzie je posiadała) powinien być bardzo wyszukany, subtelny, nieobciążający wizualnie całości, drogocenny.

Dzisiaj jedynie sygnalizujemy tę obserwację, za jakiś czas wrócimy z pogłębioną analizą, która pokaże, w jakim stopniu suknie minimalistyczne zawładnęły wyobraźnią panien młodych w sezonie 2021.

3 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Piękna stylizacja? Nie zapomnij o dodatkach:)

Mieniąca się w słońcu, zwiewna spódnica, piękna koronka gorsetu, nadający dostojeństwa welon. Przepisów na udaną, zjawiskową suknię ślubną jest wiele, kilka wymarzonych projektów każda z Was wymieni z