• Rafał

Poszukujesz swojej sukni – dodatki

Aktualizacja: lut 2

W kilku ostatnich wpisach sygnalizowaliśmy możliwy kierunek rozwoju trendów ślubnych w 2021 roku. Trudno byłoby dopełnić tego obrazu, gdyby nie refleksja nad dodatkami, które mogą doskonale uzupełnić lub zupełnie zmienić oblicze naszej kreacji. Jakimi możliwościami dysponujemy? Jakie uzupełnienia możemy brać pod uwagę? Aktualność i popularność motywów roślinnych sprawia, że również dodatki powinny korespondować z ta linia rozwiazań. Dobrze dobrana spinka do włosów będzie zwieńczeniem trafnie zaprojektowanej sukni w stylu boho lub tej minimalistycznej, gdzie oplatajacy haft wykończy dekolt lub rękawy. Motyw roślinny pozostaje zatem dodatkiem bardzo subtelnym, dziewczęcym, który wizualnie jest w stanie odciażyć całość.

Drugim elementem, jaki warto rozważyć i który pozostanie aktualny przez cały sezon 2021, są perły - detal, który może być wykorzystany jako element bogatej ślubnej ornamentyki lub podkreślać projekty bardzo indywidualne, wręcz intymne. Należy dysponować nimi bardzo ostrożne, gdyż łatwo uczynić o jeden krok za daleko. Wszelkie motwy perłowe pożadane są oczywiście również we włosach, gdzie wykończenie może stanowić np. perłowa opaska czy duża spinka. Perły można wpiać w luźny kok, który również będzie się jawił jako lżejszy, mniej formalny. Perły są niewatpliwe elementem zachowujacym ponadczasowa klasę i dodatki z ich elementem zawsze będą bardzo aktualne i bardzo stylowe.

Trzecim, również zasygnalizowanym wcześniej elementem, są oczywiście kwiaty, które wymienialiśmy jako element stylizacji zarówno stricte ślubnych, jak i dziecięcych. Kwiaty, po raz kolejny, powracaja jako motyw roślinny, ale i samodzielny detal, mogacy zdobić włosy (spinki z dużym kwiatowym kielichem), mniejsze aranżacje kwiatowe na wsówkach, grzebykach czy opaskach. Warto również rozważyć zwieńczenie sukni dobrze dobranym diademem, gdzie kwiaty skomponuja się w gustowna koronę.

To tyle, jeśli idzie o zdobnictwo, detale. Przyjrzyjmy się również elementom, które mogą zmienić stylizację w sposób znaczacy, bardzo widoczny. Dosyć oryginalnym dodatkiem, który uzupełni suknię, może być np. kurtka – to zjawisko dosyć nowe, oryginalne, ale zyskujce coraz większe grono zwolenniczek. Skórzana w stylu rockowym, motocyklowa czy w końcu jeansowa z dużym haftem na plecach – kurtka stanowi wyraźne przełamanie formy w kierunku lekkiego, być może trywialnego, nieco łobuzerskiego dodatku. Z pewnościa kurtka może stanowić wyraz mocnego charakteru użytkowniczki, która ma ochotę zamanifestować coś więcej.

Na koniec warto zauważyć, że dodatki powinny stanowić dobrowolny wybór – w żadnym wypadku nie powinien być to przymus – nawet wówczas, kiedy jego wybór podyktowany będzie jak najlepszymi intencjami. Dodatek, poza ogólnym uzupełnieniem stylizacji, musi wyrażać także do końca Was. Nie zawsze się tak dzieje, dlatego dzisiaj zwracamy na to uwagę.


21 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Piękna stylizacja? Nie zapomnij o dodatkach:)

Mieniąca się w słońcu, zwiewna spódnica, piękna koronka gorsetu, nadający dostojeństwa welon. Przepisów na udaną, zjawiskową suknię ślubną jest wiele, kilka wymarzonych projektów każda z Was wymieni z