• Rafał

Piękna stylizacja? Nie zapomnij o dodatkach:)

Mieniąca się w słońcu, zwiewna spódnica, piękna koronka gorsetu, nadający dostojeństwa welon. Przepisów na udaną, zjawiskową suknię ślubną jest wiele, kilka wymarzonych projektów każda z Was wymieni zanim przystąpi do projektowania tego niepowtarzalnego, własnego modelu. Warto pamiętać jednak o tym, że z wdziękiem zaprojektowana i kunsztownie wykonana suknia nie jest jeszcze wszystkim. Bez odpowiednich, ze smakiem dobranych dodatków stylizacja może być nieudana, nie spełniać oczekiwań, a takiego efektu chcielibyśmy oczywiście uniknąć.

Dzisiaj chcielibyśmy powiedzieć kilka słów o najważniejszych trendach wśród dodatków w bieżącym sezonie. Już od kilku tygodni odbywają się śluby, wiemy już, co stanowi przedmiot zainteresowania tegorocznych panien młodych, na jakie rozwiązania stawiają. Obserwacje te można podzielić na kilka działów:

1. Okazuje się, że ważne są, zarówno dla projektantów, jak i użytkowniczek, welony, peleryny. Poza znaczeniem symbolicznym, welony nadają stylizacji wyjątkowego charakteru. Podczas uroczystości zaślubin w kościele nadają dostojeństwa, pewnej klasy, czynią suknię pełną, wizualnie domykają ogóle wrażenie. Niezwykle efektowne są welony w kroju katedralnym, powłóczyste, skrojone w kształcie półokręgu. Tak długi welon ulegnie zapewne szybkiemu zniszczeniu, przynajmniej lekkim rozdarciom – styka się w końcu cały czas z podłożem. Dla tej jednej chwili można jednak zapomnieć o tych mankamentach i cieszyć się prawdziwym efektem wow:)

Peleryna nie jest tożsama z welonem, spełnia zgoła inne funkcje, ale można z powodzeniem dobierać te dwa dodatki jednocześnie, zwracając uwagę na tkaninę, sposób wykończenia. By peleryna pozostawała praktyczna, warto zadbać o jej dopinaną wersję. Spełni swoją funkcję osłony ramion podczas Mszy św., natomiast później może zostać odpięta, by nie przeszkadzać w tańcu na sali. Funkcję peleryny może z powodzeniem pełnić welon katedralny, ale można też postawić na welon nakładający się pelerynę, która zostanie dopięta do ramion.

2. Hitem, jeśli idzie o gustowne dodatki, są bez wątpienia perły – dzięki swojej prostocie, szlachetności wyrazu i klasycznej elegancji nie potrzebują dopowiedzeń, świadczą same o swojej klasie. Sprawdzą się jako dyskretny, acz wyrazisty dodatek w postaci spinki do włosów, naszyjnika czy eleganckiej bransoletki. Nie rozpatrywalibyśmy ich raczej w kontekście sukni boho, a raczej rybek, salonowych księżniczek – słowem sukni z błyskiem i klasą.

3. Niezmiennie, już od kilku sezonów, kwiaty królują jako motyw przewodni koronek, wykończeń, hafów, czy w końcu dodatków. Kojarzymy je oczywiście najczęściej z sielskim charakterem boho, kiedy mogą wystąpić w swojej najbardziej naturalnej odsłonie np. wianka ze świeżych kwiatów. Z powodzeniem jednak możemy postawić na kwiaty 3D, jakie znajdą się np. na spince, bransoletce (jako duży motyw, który ma skupiać uwagę).

4. Opaska (klasyczna, giętka lub materiałowa) to element, który może połączyć wszystkie wymienione wcześniej elementy – znajdzie się na nich miejsce zarówno dla kwiatów (dużych lub drobnych), kunsztownej inkrustacji perłowej. Może też pozostać po prostu gładka, kiedy stawiamy np. na ślubny garnitur. Opaska koronkowa sprawdzi się w przypadku sukni w stylu retro, gdzie dół będzie prostą literką A, zaś nieusztywniany gorset na ramionkach będzie powielał koronkowy motyw opaski.

5. Ostatnim dodatkiem, na jaki chcielibyśmy zwrócić uwagę, będzie grzebyk, stanowiący jeden z popularniejszych dodatków ślubnych. Na nim również, podobnie jak na opasce, mogą znaleźć się dosłownie wszystkie elementy. Doświadczenie podpowiada jednak, że będzie najczęściej dodatkiem bardzo dyskretnym, zaś umieszczone na nim elementy drobne. Grzebyk nie powinien przytłaczać włosów, ale uzupełniać i nadawać upięciu szlachetności.

Mamy nadzieję, że te kilka uwag na gorąco będą pomocne w ostatnich szlifach. Nasz salon posiada w swoich zasobach wiele różnych dodatków, które możemy Wam zaproponować podczas wizyty. Do zobaczenia!17 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie