• Rafał

Nie chcę sukienki, czyli alternatywa dla opornych

Drogie Czytelniczki!


Kilka ostatnich wpisów poświęciliśmy gościom weselnym i propozycjom sukienek, na jakie można zwrócić uwagę w aktualnym sezonie. Dzisiaj chcielibyśmy skupić Wasza uwagę na rozwiazaniu alterantywnym – kombinezonie. Ten niecodzienny, ale wysoko notowany strój może stanowić wybór dla kogoś, kto nie przepada za standardowymi rozwiazaniami, nie ulega utartym modowym szlakom, ale stara się poszukiwać dróg, do których ma przekonanie. Jeśli jesteś taka – być może ten wpis jest właśnie dla Ciebie:)

Kombinezony od kilku dekad uchodza za rozwiazanie nieco ekstrawagancie, wyzywajace, a jednocześnie bardzo eleganckie, świadczace o silnej osobowości użytkownika. To trafione rozwiazanie na upalne lato, kiedy chcemy stawiać na swobodę, a jednocześnie nadać naszemu ubiorowi nieco oficjalnego sznytu.

Nie sposób ukryć, że kombinezon stawia sylwetce dosyć wysokie wymagania. Krój słabo znosi defekty, dlatego zanim zaczniesz rozgladać się za tego rodzaju propozycja, oceń uczciwie siebie – nie po to, by napiętnować i wyrzucić sobie ew wady, ale uniknać poważnej wpadki. Jeśli jesteś dosyć wysoka i szczupła, warto rozejrzeć się za ciekawym modelem. Przy okazji spróbuj poszukać gustownych szpilek – całość będzie się komponowała wyśmienicie.

Tkaniny? Lniane i bawełniane kombinezony można zakładać na inne okazje – ten weselny powinien być wykonany z dobrej tkaniny z dodatkiem jedwabiu, co sprawi, że będzie się doskonale układał z każdym ruchem ciała. Spodnie powinny się lekko "lać", zbudowane w układzie kolumnowym, z mocno rozszerzanym dołem.

Pora na konkrety. Jeśli idzie o ukształtowanie górnych stref, mamy do dyspozycji kilka możliwości i wszystkie one wydadza się sensowne. Możesz postawić na zabudwana bluzkę z długimi, rozszerzanymin rękawami. Będzie to opcja bardzo bezpieczna i uniwersalna. Możesz również poszukać wersji z dekoltem V z szerszymi ramiaczkami, niemniej ta wersja wymaga dopasowania jakiegoś rodzaju narzutki. Możesz w końcu postawić na zabudowana bluzkę z rękawkiem do łokcia lub 3/4, co także powinno się spradzić również przy innych okazjach. Jeśli czujesz duży sentyment do typowo sukienkowych rozwiazań, możesz zdecydować się na wersje z cienkimi ramiaczkami lub zupełnie bez (np. w wersji hiszpanki z wykończeniem falbanowym). Stawiaj na żywe barwy, intensywny wyraz tkaniny (chabrowy, koralowy). Doskonale sprawdza się również różne pastele, jak i klasyczna biel czy szarość.

Kombinezon to z pewnościa rozwiazanie oryginalne, odważne i bardzo gustowne. Zachecamy, byś, sprawdziwszy swoje preferencje, sięgnęła po ten strój – sprawi, że poczujesz się na przyjęciu wyjatkowo.

18 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Poszukuję sukienki na wesele - poradnik cz II

Aura zaniepokojenia i niepewności wyraźnie przemija. Otwieramy się – na siebie nawzajem, otwieraja się kolejne miejsca spotkań, świadczenia usług, firmowe salony. Powracaja marzenia zwiazane z organiz