• Rafał

Kobieta na weselu - czyli nie tylko o pannie młodej...

Aktualizacja: mar 16

Drogie Czytelniczki! Na naszym blogu staramy się odpowiadać na wszelkie Wasze potrzeby – zarówno te, które pojawia się w związku z rolą „głównej aktorki” na uroczystościach ślubnych, jak i rolą gościa weselnego. Nasza pracownia dysponuje wieloma różnymi wzorami sukien dla gości, dam młodszych i starszych.

Dzisiaj kilka słów chcielibyśmy poświęcić kreacjom dla Pań nieco dojrzalszych. Czy suknie dla takich użytkowniczek muszą być z założenia skromniejsze? Otóż niekoniecznie. Kobieta świadoma swoich walorów, ale i ograniczeń nie musi wybierać pomiędzy mniejszym a większym złem. Jak wspominaliśmy już we wpisie o sukniach XXL, należy przede wszystkich skupić się na elementach, które warto podkreślić, puszczając ograniczenia sylwetki w niepamięć. Tym samym stylizacja zbudowana zostanie w oparciu o atuty, a nie defekty.

W tym sezonie obserwujemy kontynuację trendów z roku 2020, a więc mnóstwo kwiatów i motywów roślinnych w rozmaitych konfiguracjach (3D, haft, koronka). Idąc tym tropem, można dokonać wyboru sukienki wykonanej np z tkaniny z motywem roślinnym lub sukni wzorowanej np. na sukni boho, posiadającej niektóre jej elementy, tj. np. kwiatową spódnicę. Sprawdzą się również wszelkie tiule, falbany lub gładkie, satynowe tkaniny, z których można wykonać lejącą, efektowną spódnicę.

Jak zaprojektować model odpowiedni dla dojrzałej kobiety? Przypomnijmy kilka podstawowych zasad, jakie nakreśliliśmy we wpisie o sukniach XXL.


1. Wcięcie, wykonane pomiędzy spódnicą a gorsetem powinno być wykonane jak najwyżej, najlepiej bezpośrednio pod biustem, gdzie można oczywiście dodać delikatny paseczek, kokardkę – słowem element, który pozwoli to miejsce zaznaczyć, odwracajac jednocześnie uwagę od reszty.


2. Długość spódnicy – zależy oczywiście od zastosowanego materiału. W przypadku tiulowych sukni typu princessa można się pokusić o krótszy krój. Tkaniny cięższe można zastosować w sukni typu 7/8 lub dłuższej, ale możliwe są oczywiście hybrydy (góra spódnicy może być cięższa, sam dół natomiast może pozostawać tiulowy).


3. Ukształtowanie gorsetu i ramion – również w tym przypadku wiele zależy od konkretnej sylwetki. Kobiety o szczupłych ramionach i smukłej szyi mogą wybrać gorset z kołnierzykiem-opaska i odkrytymi ramionami, kobietom o nieco obszerniejszych ramionach zabieg ten zdecydowanie odradzamy. Warto wówczas wybrać rękawek sięgający minimum do łokcia i pełny gorset z wykończeniem w łódkę. Kobiety, które chciałyby podkreślić smukłość szyi mogą również wybrać rozłożysty gorset w „kopertę”, gdzie przejdzie on na ramiona jako rodzaj krótkiego rękawka.


Jakie modele warto wziąć pod uwagę, jeśli znamy tych kilka podstawowych wytycznych? Sądzimy, że najbardziej rozsądnym, zawierającym "złoty środek" wyborem, będzie suknia typu literaka A, z cięższą spódnicą, której długość ustalimy na późniejszym etapie. Zabudowując gorset unikniemy wielu niepotrzebnych kontrowersji, całość zaś wyda się dostojna i szlachetna. Rękawki ukształtujmy zgodnie z dobrym smakiem, stawiając na komfort własny, ale i postronnych obserwatorów. Być może wielu sytuacjach po prostu warto wybrać nieco dłuższe - może się okazać, że "ocala" cała stylizację przed porażka.


Przypominamy - we wszystkich wyborach modowych ważny jest umiar i umiejętność zaznaczenia pewnej granicy, po przekroczeniu której stylizacja może być nieudana. Dokonujmy tych wyborów w sposób odważny, ale pamiętajac, że każdy wiek ma zarówno swoje prawa, jak i pewne ograniczenia. Nie popadajmy w skrajności, które nigdy nie pozwalaja na wydobycie pełni potencjału. I najważniejsze - pamiętajcie, jesteście piękne!36 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Nie chcę sukienki, czyli alternatywa dla opornych

Drogie Czytelniczki! Kilka ostatnich wpisów poświęciliśmy gościom weselnym i propozycjom sukienek, na jakie można zwrócić uwagę w aktualnym sezonie. Dzisiaj chcielibyśmy skupić Wasza uwagę na rozwiaza

Poszukuję sukienki na wesele - poradnik cz II

Aura zaniepokojenia i niepewności wyraźnie przemija. Otwieramy się – na siebie nawzajem, otwieraja się kolejne miejsca spotkań, świadczenia usług, firmowe salony. Powracaja marzenia zwiazane z organiz

U progu lata

Kiedy spoglądamy przez okno naszej pracowni, towarzyszy nam nieodparte wrażenie, że lato coraz intensywniej wdziera się na naszą ulicę. Wiosenna, intensywna świeżość nieco już przyblakła, słoneczne pr