• rafofse90

Dziecięcy look – jak ubrać chłopca na uroczystości weselne?

Aktualizacja: sty 19

Ślub i wesele to doskonała okazja do tego, by dopracować swój ubiór w każdym calu i dać wyraz dobrym nawykom modowym. Ta zasada dotyczy także najmłodszych uczestników uroczystości. Oczywiście – ubiory dziecięce nie muszą być doskonałe, ale sposób ich skomponowania jest ważny. Warto wykorzystać pewien aspekt pedagogiczny, związany z nadarzającą się okazją. Dzieci są doskonałymi obserwatorami – pieczołowitość, z jaką przygotujemy ubranie może nauczyć ich dobrego smaku na przyszłe, dorosłe życie.

W jakim kierunku możemy się udać, jeśli idzie o ubiór chłopca? Warto unikać strojów prowokacyjnych, jak koszulki z dużymi nadrukami, bluz z kapturem, szerokich spodni. Coś, co i na co dzień nie jest do końca wyznacznikiem dobrego smaku, nie będzie także wyróżniało pozytywnie dziecka na ważnym rodzinnym spotkaniu. Słowem-kluczem, jakim powinniśmy się posłużyć, jest, jak się wydaje, SKROMNOŚĆ, rozumiana jako pozytywne przywiązanie do pewnych rozwiązań. Drugim ważnym wyznacznikiem, podług którego będziemy kreować dziecięcy ubiór, będzie PRAKTYCZNOŚĆ. Waga i ranga uroczystości nie sprawią, że dzieci przestaną być dziećmi, dlatego ubiór przygotowany na ten dzień powinien być także wygodny.

Stworzywszy wstępnie obszar poszukiwań, możemy je rozpocząć. Intuicja podpowiadałaby rozwiązania nazywane w dojrzałym świecie mody jako casual. Styl casualowy jest mniej formalny, pozostaje jednak elegancki i bardzo odpowiedni dla dzieci uczestniczących w podobnych wydarzeniach. Ubiór casualowy charakteryzują miękkie tkaniny, mniej formalne kroje (posiadające jednak sznyt odpowiednich rozwiązań formalnych).

Chłopiec może założyć na wesele prostą koszulę w odcieniach bieli i błękitu, której tkanina może pozostać wzbogacona o delikatne, subtelne desenie (prążki, drobne groszki). Można oczywiście założyć do niej mniej formalną muchę. Krój spodni również może pozostać mniej formalny, pod względem wygody (dziecięce zabawy, ciągły ruch) najlepiej sprawdzą się tutaj tkaniny bawełniane w odcieniach granatu. Całość można wzbogacić o stylowe szelki (nadadzą całości nieco łobuzerskiego, niepoprawnego charakteru). Wybór obuwia w tym przypadku nie jest łatwy – trudno połączyć aspekt wygody i ograniczonej, ale jednak elegancji. Proponowalibyśmy wybór zamszowych półbutów, które zamkną wizualnie całość, a jednocześnie nie ograniczą tak bardzo aktywności dziecięcych stóp.

Na zakończenie tych rozważań raz jeszcze chcielibyśmy podkreślić, że stylizacja młodego człowieka jest ważna i może rzutować na wybory modowe w całym dorosłym życiu. Przedstawione propozycje dotyczą chłopców w wieku od kilku do 12 lat. Na późniejszym etapie warto wprowadzać elementy stroju formalnego, co pozwoli zakodować pewne kalki i dobre rozwiazania. Jeśli nie przywiążemy do tych kwestii wagi odpowiednio wcześnie, niechlujność i nonszalancja pozostaną złym nawykiem.

1 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Dziecięcy look – dziewczynka na weselu.

Młoda dama nie może pozostać poza obiektem zainteresowania, jej stylizacja na uroczystości także musi odpowiadać pewnym standardom. Dzisiaj przyjrzymy się propozycjom dla dziewczynek nieco młodszych,