• rafofse90

Dziecięcy look – dziewczynka na weselu.

Młoda dama nie może pozostać poza obiektem zainteresowania, jej stylizacja na uroczystości także musi odpowiadać pewnym standardom. Dzisiaj przyjrzymy się propozycjom dla dziewczynek nieco młodszych, w przedziale wiekowym pomiędzy kilka a ok 12 lat. Uroda dziewczęca jest z natury delikatna, subtelna, pozbawiona ostrych, wyraziście zakreślonych kształtów. Idąc tym tropem, możemy stwierdzić, że taka też powinna pozostawać weselna stylizacja małej dziewczynki. We wpisie dotyczącym ubrania chłopca stwierdziliśmy, że nasze wybory mogą pójść w kierunku ubrania casualowego, tkanin wygodniejszych, bawełnianych. Podobnie rzecz ma się, jeśli idzie o sukienki. By zbytnio nie upraszczać tego spojrzenia, warto wyodrębnić kilka możliwych aspektów.

Po pierwsze – możemy wziąć pod uwagę sukienki w kształcie literki A, rozszerzającej się stopniowo ku dołowi. Tkaniny pozostaną w tym przypadku lżejsze, bardziej zwiewne. Sukienka taka będzie doskonałym wyborem w okresie letnim. Sukienka powinna stanowić jasny, pogodny akcent na tle otoczenia, dlatego dobrze wybrać tkaninę z gamy bieli lub rozjaśnianych róży i błękitów.

Drugim obszarem poszukiwań możemy uczynić sukienki z grupy sukienek koktajlowych, które istotnie krojone są z tkanin o większych gramaturach, wzbogacone o deseń kraty, groszków itp. Sukienki koktajlowe, kloszowane (z wyraźniej zarysowaną talią) lub nie, są dobrym wyborem zarówno w przypadku dorosłych kobiet, jak i małych dziewczynek. Sukienka koktajlowa uszyta z tkaniny w wyrazistą kratę to dobry wybór na pogodną jesień.

Dobra stylizacja nie obędzie się bez dopełniających całość dodatków, które będą oczywiście inne w przypadku dwu zarysowanych wcześniej możliwości. Sukienkę A dopełnią doskonale jasne baleriny z gustowną kokardą lub klamerką oraz opaska, która również powinna zostać wzbogacona o element przykuwający uwagę (duża kokarda, kwiat). Zwiewność sukienki podkreślona zostanie wyraźnie zarysowanym akcentem. W przypadku sukienek jesiennych warto zadbać o wyższe obuwie z cholewką (np zamszowe półkozaki) lub, jeśli pogoda na to pozwala, gustowne sandałki. W przypadku sukienek koktajlowych również warto zadbać o ciekawy dodatek do włosów, który czyni stylizację niebagatelną i pełną.

Jak wskazaliśmy, dużą rolę odgrywa niewątpliwie pora roku i warunki pogodowe. Być może to banalne stwierdzenie, niemniej liczne obserwacje podpowiadają, że czynnik ten nie jest często dobrze rozumiany, a stylizacje chybione. Warto na pewno zwrócić uwagę na fakt, że dziewczynka nie jest kobietą i bardzo łatwo uczynić błąd w doborze odpowiednich elementów. Jeśli przyjmiemy, że zachowanie lekkości będzie wyznaczało kierunek wyboru, z pewnością uda się uniknąć znaczących błędów.

2 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie