• Rafał

Dojrzała panna młoda, czyli klasa i minimalizm.

Dojrzała panna młoda przywołuje na myśl obraz kobiety w rozkwicie, świadomej swoich atutów, ale również takiej, która niesie na swoich barkach pewien bagaż doświadczeń. Idzie tu o rozeznanie na sposób pozytywny, wiedzę, która może uchronić przed błędną decyzją, również tą modową. Nakreśliwszy ten wstępny obraz, powinniśmy skierować nasz wzrok na modele sukien posiadających w sobie pewną nutę dostojeństwa, klasy i charakterystycznego, salonowego szyku. Suknia ślubna dla dojrzalszej Pani nie będzie udawała stylizacji przewidzianej dla 20-latek. To wstępne założenie jest niezwykle istotne – tylko wówczas możemy mówić o spojrzeniu prawdziwie dojrzałym.

Na jakich modelach powinniśmy się skupić? Z pewnością dobrym wyborem będzie suknia z linii tych minimalistycznych, zawierająca w swoim kroju klasę, dobry ton i świadcząca o pewnym wyrobieniu modowego smaku. Konsultując projekt w salonie, postawimy z pewnością na gładkie tkaniny i literkę A. Gorset może zostać oczywiście odcięty od spódnicy delikatnym paseczkiem. Warto również w tym wypadku rozważyć szerszy, katedralny tren. Jeśli jesteś wysoka i posiadasz szczupłe, długie ramiona, idealna będzie suknia oparta na szerszych ramiączkach z dekoltem w łódkę. Zarys nagich ramion będzie doskonale korespondował z głębią bieli i prostotą kroju.

Drugim modelem, jaki możemy w tym momencie eksplorować, będzie oczywiście kwiatowa, koronkowa (ale regularna, koronka powinna być dosyć drobna) "ryba" z dopinanym trenem. W tym wydaniu zdecydowanie polecamy wybrać długie, proste rękawy. I w tym wypadku najlepszym rozwiązaniem będzie dekolt ukształtowany w łódkę, który optycznie wyszczupla i wydłuża szyję. Subtelności i kobiecości dodadzą w tych propozycjach delikatne dodatki – wysublimowany diadem, korona czy stylowa, drobniejsza spinka do gładko zaczesanych włosów.

Długość… We wskazanych modelach będzie to oczywiście spódnica długa lub wręcz powłóczysta. Czy jednak zasadnym wyborem byłaby spódnica sięgająca do kolan? Jeśli uważasz, że posiadasz zgrabne nogi, być może warto pójść w tym kierunku. Wybierz wówczas krótszą princessę z gładkiej tkaniny – suknię, która będzie posiadała wszystkie elementy subtelnej „góry”, ale luźniejszą, lekko kloszowaną spódnicę, w której zaprezentujesz się z pewnością bardziej dziewczęco. Będzie to pozwalało uniknąć efektu, o którym już wspominaliśmy – 20-latki – a skieruje go bardziej w kierunku świadomej siebie kobiety.

Możemy oczywiście wejść w obszar rozważań na temat wielu różnych opcji, jednak nie będzie to miało głębszego uzasadnienia. Wiemy już, na jakie elementy należy zwrócić uwagę. Zatem:


- poszukuj odpowiedniego rozwiązania modelu w obrębie literki A, ryby oraz, ewentualnie, krótszej princessy

- wybieraj raczej gładsze, subtelniejsze tkaniny lub jednolitą, subtelną koronkę, która utworzy zasadniczy efekt zarówno w obrębie dekoltu, jak i spódnicy. Wrażenie „gładkości” automatycznie zmienia sposób postrzegania takiej stylizacji, gdzie bardziej skupiamy się na ogólnych elementach kroju, mniej uwagi przykładając do detalu, co może pozostać nie bez znaczenia w procesie „odbioru” sukni.

- dekolt powinien być raczej wykrojony w łódkę. Układ taki niweluje wiele defektów i pozwala wydobyć z obszaru twarzy, szyi rys szlachetności

- ramiączka powinny być pełniejsze, szerokie lub z delikatnie zaznaczonym rękawkiem

- długi rękaw to może być coś, co w sposób odpowiedni wyeksponuje walory stylizacji, dlatego gorąco polecamy to rozwiązanie. Długie rękawy doskonale sprawdzą się w przypadku ryby, korespondując doskonale ze smukłym układem spódnicy i całego „dołu”.

Dojrzała panna młoda to dojrzałe piękno – suknia powinna stanowić dla niego adekwatną oprawę.94 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Piękna stylizacja? Nie zapomnij o dodatkach:)

Mieniąca się w słońcu, zwiewna spódnica, piękna koronka gorsetu, nadający dostojeństwa welon. Przepisów na udaną, zjawiskową suknię ślubną jest wiele, kilka wymarzonych projektów każda z Was wymieni z