• Rafał

Czy prostota to tylko minimalizm?

Aktualizacja: mar 27

Często ulegamy pewnemu modowemu złudzeniu, które każe nam sadzić, że prostota oznacza po prostu „minimalizm”. Nic bardziej mylnego. Suknie naznaczone pewna prostota nie muszą być minimalistyczne (o wyznacznikach takiej sukni pisaliśmy w kilku postach). Suknia prosta to suknia, która charakteryzuje pewna jednolita struktura tkaniny i formy, kroju. Kiedy na nia spogladamy, nie dostrzegamy elementów, które byłyby dominujace, całość jest harmonijna i przystępna w odbiorze. Nie świadczy to o braku wyszukania, jeśli idzie o dobór tkaniny czy kroju. Suknia może być zbudowana w oparciu o wysmakowana koronkę, a jednocześnie sprawiać wrażenie bardzo skromnej – i oto w gruncie rzeczy chodzi. Suknia prosta ma skupiać uwagę przy pomocy detalu, być atrakcyjna w bliższym kontakcie, ale daleka jest od nachalności.

Jakie suknie uznalibyśmy za proste, a nie minimalistyczne? Na pewno te, które nawiazuja do literki A. Zarówno gorset, jak i spódnicę można wykonać jako gładkie lub z delikatnej koronki, która będzie na tyle jednolita, że niemal neutralna. Suknia prosta będzie również literka A w stylu boho, ponieważ w sukniach tych żaden w zasadzie element nie wybija się wizualnie poza resztę, a całość robi bardzo dobre wrażenie, skupiajac oko na detalu (wykończeniu dekoltu czy rękawa, koronce)

Jeśli poszukujesz prostoty, daleka jesteś od błysku i efektu glamour, to prosta literka A będzie dla Ciebie. Stylizacja będzie sprawiała wrażenie bardzo lekkiej i dziewczęcej, a Ty nie będziesz się czuła nadmiernie obciażona. Prosta suknia odpowiadać również może tym pannom młodym, które chca nieco inaczej rozstawić akcenty – w taki sposób, aby suknia, była, owszem, punktem centralnym, ale nie jedynym. To trudna sztuka, wymaga niewatpliwie dłuższego procesu przygotowania i namysłu.

Spróbuj – może i Tobie uda się odnaleźć w prostocie?4 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Piękna stylizacja? Nie zapomnij o dodatkach:)

Mieniąca się w słońcu, zwiewna spódnica, piękna koronka gorsetu, nadający dostojeństwa welon. Przepisów na udaną, zjawiskową suknię ślubną jest wiele, kilka wymarzonych projektów każda z Was wymieni z