• rafofse90

Czerń na weselu?

Czy ślubna stylizacja może być zbudowana w oparciu o kolor czarny? Odpowiedź nie jest jednoznaczna; pomocne będzie tu klasyczne „tak i nie”. Tak, jeśli nie jesteś zbyt przesądna i Twoimi wyborami kieruje wyłącznie poczucie dobrego smaku i elegancji; zdecydowanie nie, jeśli jesteś osobą bliską wśród gości lub świadkową (pisaliśmy zresztą o tym we wpisie o sukniach dla świadkowych). Niewątpliwie w polskiej tradycji czarny kojarzony jest z żałobą i smutkiem, który przecież daleki jest od weselnej radości i atmosfery święta. Jak już wspominaliśmy, zdecydowanie nie powinny tego koloru wybierać świadkowe, ale są pewne ogólne odstępstwa od reguły. Jeśli dobrze czujesz się w czarnym (również na oficjalnych okazjach) i mimo wszystko nie chciałabyś zbyt łatwo rezygnować z takiej wersji stylizacji, być może warto wziąć pod uwagę kolory zbliżone – ciemny granat, butelkową, intensywną zieleń. Twoje samopoczucie może być wówczas pogodzone z twardymi wymogami dress-codu. Kolor ciemny, ale nie czarny będzie się prezentował bardzo dobrze, zwłaszcza w zestawieniu z subtelną literką A lub niezbyt rozbudowaną, gładką księżniczką.

Czarną sukienkę można założyć również wówczas, gdy nie jesteś zbyt ortodoksyjna i uważasz, że swoim ubiorem nie urazisz niczyich uczuć, ale i w tej sytuacji również warto zachować pewien umiar. Na pewno czerń nie powinna pojawić się na imprezie na świeżym powietrzu, plenerowej, jak również na przyjęciu o charakterze bankietowym, na którym panuje z góry wskazany dress-code. Jakie kroje czarnych sukienek można zatem uznać za „względnie” bezpieczne? Na pewno można poeksperymentować nieco ze stylem boho, który w czarnej wersji prezentuje się równie dobrze, co w klasycznej bieli. Można dokonać wyboru minimalistycznego i skupić się na „małej czarnej” na ramiączkach, która pasuje doskonale do osób o drobnej budowie ciała. Można w końcu postawić na zwiewną literkę A i ramiączka ¾, gdzie gorset będzie oczywiście koronkowy, a spódnica lekka.

Podsumowując – wybór czarnej sukienki jest wprawdzie obwarowany kilkoma bezwzględnymi wymogami, ale nie niemożliwy. Jeśli zachowacie kilka podstawowych zasad i postaracie się nie eksperymentować zbytnio z krojem, to stylizacja będzie udana. Jakie jest nasze zdanie? Trzeba niewątpliwie zachować ostrożność i wykonać uprzednio dobry rekonesans wśród najbliższego otoczenia młodych. Jeśli wiecie, że mogą patrzeć na Was w czarnym wydaniu dosyć niechętnie, lepiej takiego wyboru po prostu nie dokonywać. Nie oszukujmy się – czerń na przyjęciu weselnym jest i będzie kontrowersyjna. W dzisiejszym wpisie postaraliśmy się zawrzeć kilka uwag, które mogą brzemię to zminimalizować.
23 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

© 2023 by EDEN LOWE. Proudly created with Wix.com