• Rafał

Czerń na weselu?

Czy ślubna stylizacja może być zbudowana w oparciu o kolor czarny? Odpowiedź nie jest jednoznaczna; pomocne będzie tu klasyczne „tak i nie”. Tak, jeśli nie jesteś zbyt przesądna i Twoimi wyborami kieruje wyłącznie poczucie dobrego smaku i elegancji; zdecydowanie nie, jeśli jesteś osobą bliską wśród gości lub świadkową (pisaliśmy zresztą o tym we wpisie o sukniach dla świadkowych). Niewątpliwie w polskiej tradycji czarny kojarzony jest z żałobą i smutkiem, który przecież daleki jest od weselnej radości i atmosfery święta. Jak już wspominaliśmy, zdecydowanie nie powinny tego koloru wybierać świadkowe, ale są pewne ogólne odstępstwa od reguły. Jeśli dobrze czujesz się w czarnym (również na oficjalnych okazjach) i mimo wszystko nie chciałabyś zbyt łatwo rezygnować z takiej wersji stylizacji, być może warto wziąć pod uwagę kolory zbliżone – ciemny granat, butelkową, intensywną zieleń. Twoje samopoczucie może być wówczas pogodzone z twardymi wymogami dress-codu. Kolor ciemny, ale nie czarny będzie się prezentował bardzo dobrze, zwłaszcza w zestawieniu z subtelną literką A lub niezbyt rozbudowaną, gładką księżniczką.

Czarną sukienkę można założyć również wówczas, gdy nie jesteś zbyt ortodoksyjna i uważasz, że swoim ubiorem nie urazisz niczyich uczuć, ale i w tej sytuacji również warto zachować pewien umiar. Na pewno czerń nie powinna pojawić się na imprezie na świeżym powietrzu, plenerowej, jak również na przyjęciu o charakterze bankietowym, na którym panuje z góry wskazany dress-code. Jakie kroje czarnych sukienek można zatem uznać za „względnie” bezpieczne? Na pewno można poeksperymentować nieco ze stylem boho, który w czarnej wersji prezentuje się równie dobrze, co w klasycznej bieli. Można dokonać wyboru minimalistycznego i skupić się na „małej czarnej” na ramiączkach, która pasuje doskonale do osób o drobnej budowie ciała. Można w końcu postawić na zwiewną literkę A i ramiączka ¾, gdzie gorset będzie oczywiście koronkowy, a spódnica lekka.

Podsumowując – wybór czarnej sukienki jest wprawdzie obwarowany kilkoma bezwzględnymi wymogami, ale nie niemożliwy. Jeśli zachowacie kilka podstawowych zasad i postaracie się nie eksperymentować zbytnio z krojem, to stylizacja będzie udana. Jakie jest nasze zdanie? Trzeba niewątpliwie zachować ostrożność i wykonać uprzednio dobry rekonesans wśród najbliższego otoczenia młodych. Jeśli wiecie, że mogą patrzeć na Was w czarnym wydaniu dosyć niechętnie, lepiej takiego wyboru po prostu nie dokonywać. Nie oszukujmy się – czerń na przyjęciu weselnym jest i będzie kontrowersyjna. W dzisiejszym wpisie postaraliśmy się zawrzeć kilka uwag, które mogą brzemię to zminimalizować.
24 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Nie chcę sukienki, czyli alternatywa dla opornych

Drogie Czytelniczki! Kilka ostatnich wpisów poświęciliśmy gościom weselnym i propozycjom sukienek, na jakie można zwrócić uwagę w aktualnym sezonie. Dzisiaj chcielibyśmy skupić Wasza uwagę na rozwiaza

Poszukuję sukienki na wesele - poradnik cz II

Aura zaniepokojenia i niepewności wyraźnie przemija. Otwieramy się – na siebie nawzajem, otwieraja się kolejne miejsca spotkań, świadczenia usług, firmowe salony. Powracaja marzenia zwiazane z organiz