• Rafał

Chłodno? Okrycia nie tylko zimowe.

Mamy przedwiośnie, zatem okres, w którym temperatury nie są jeszcze najwyższe. Podobnie zresztą bywa jesienią, kiedy do zimy jeszcze daleko, ale o palącym słońcu także dawno już nie możemy mówić. Jak zatem zapewnić sobie minimalny komfort, kiedy pogoda jest tak zmienna i kapryśna, a temperatura nie do przewidzenia? Oto kilka propozycji dla panien młodych, które ślub mają zaplanowany w nadchodzących tygodniach lub tuż po zakończeniu sezonu.

Etola to rodzaj szerokiego pasa z grubszej tkaniny, dzianiny lub futerka, jakim można okryć ramiona. Sięga najczęściej od barków do zgięcia łokciowego. To subtelny i stylowy dodatek. Etole znane są z wieków minionych, ale ich wymiar praktyczny pozostaje doceniany po dziś dzień.

Szal spełnia w istocie rolę podobną, co etola, posiada zresztą zbliżony kształt. Szale są na ogół cieńsze i pozbawione zamkniętej formy czy jakiegoś rodzaju zapięcia, co sprawia, że możemy je dowolnie formować na sylwetce, używając jako ciekawego uzupełnienia ozdobnej broszy czy agrafki. Szal ma tę niewątpliwą przewagę nad etolą, że może okrywać ramiona już od samej szyi, spływając długim pasem do poziomu ud, tworzac finezyjny układ.

Futerko przybiera najczęściej formę etoli, ale również krótkiej kurteczki. Jeśli nie obawiacie się, że dodatek ten przesłoni Waszą stylizację, to można się zdecydować na kurtkę sięgającą do pasa. Wiele zależy po prostu od ogólnego efektu wizualnego.

Polecamy wpis na temat kurtek jako dosyć innowacyjnego dodatku do sukni ślubnej – oprócz tych bardzo klasycznych, subtelnych futerek, mamy na myśli nieco agresywniejsze propozycje kurtek dżinsowych, skórzanych i zamszowych (np. w stylu western). Kurtka rozumiana w ten sposób stanowi już dodatek bardzo spersonalizowany, odpowiadający temperamentowi i charakterowi użytkowniczki. Stanowi często rodzaj manifestu, ma coś wyrażać. I nie każdą pannę młodą na taki manifest stać.

Dobierając odpowiednią narzutkę, pomyśl przede wszystkim o sobie. Jeśli bliższa Ci jest subtelność salonowej damy, doskonałym wyborem będzie etola lub gustowny szal. Jeśli masz ochotę zaszaleć i coś tą stylizacją pokazać, kurtka motocyklówka bęzie w sam raz.

Powodzenia!

8 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Piękna stylizacja? Nie zapomnij o dodatkach:)

Mieniąca się w słońcu, zwiewna spódnica, piękna koronka gorsetu, nadający dostojeństwa welon. Przepisów na udaną, zjawiskową suknię ślubną jest wiele, kilka wymarzonych projektów każda z Was wymieni z