• Rafał

Bucik księżniczki - czy kolor to dobry wybór?

Aktualizacja: sty 26

Buty ślubne panien młodych już od wielu sezonów nie są grzeczne. Wybór obuwia białego, écru czy w klasycznych tonacjach ślubnych przestał być oczywisty. Coraz częściej buty maja korespondować z ogólna kolorystyka uroczystości, być sposobem wyrażenia pasji i osobowości panny młodej. Równie ważny, co kolor, pozostaje bez watpienia również model obuwia, dlatego w tym wpisie zajmiemy się zarówno jednym, jak i drugim elementem.

Jakimi zasadami warto się kierować? W którym kierunku spogladać? Jeśli idzie o kolor, to z wszelkimi bielami, czyli sukienkami klasycznymi, kolorystycznie stonowanymi będą doskonale korespondowały buty w kolorach pudrowych. Ważny jest tutaj element kolorystycznego przełamania, wyrażonego w odcieniu równie delikatnym, co rzeczona suknia. Dlatego też nie warto tego typu butów zakładać do barwnych, już bogatych kolorystycznie sukienek. Wybór modelu padnie zapewne na czółenka lub szpilki, oba bardzo klasyczne. Pewnym novum jest wybór butów zupełnie płaskich, balerinek – choć nie można odmówić temu rozwiazaniu aspektu wygody. Jeśli zakładać, że jasne balerinki zostana wzbogacone np. subtelnym motywem kwiatowym, to możemy uzyskać naprawdę ciekawy efekt. Ważne jest, by nie więzić na siłę swoich stóp w butach, które zakładasz pod przymusem niczym kajdanki, by po intensywnym dniu zrzucić z wyraźna ulga. Naprawdę nie o to idzie. Być może Twoje stopy daleko lepiej podkreśla gustowne baleriny, aniżeli nawet najlepszej jakości, ale nie odpowiadajace Ci zupełnie szpilki. Nie czuj się uwięziona w twardych schematach, spójrz na kreację szerzej – być może element szaleństwa w postaci butów doda jej tego „czegoś”, a Ty z prawdziwym zadowoleniem będziesz powracała do albumu ze zdjęciami. Nieco wyższy obcas również będzie dobrym, przede wszystkim bezpiecznym wyborem. Bez większego skrępowania można w takich butach przetańczyć cała noc, nie narażajac stóp (oraz kręgosłupa) na katusze.

Czy na wybór butów powinien wpływać w jakikolwiek sposób również strój pana młodego? Zauważalny jest bowiem pewien trend, który mówi, że można próbować dopasować do siebie elementy ze stroju pana młodego (np. szelki) i buty panny młodej. Wówczas poszukujemy elementu szaleństwa, który może zostać wyrażony w znacznie agresywniejszych kolorach, np. bordzie, chabrowym. Przestrzegalibyśmy jednak przed zbyt pochopnym przyjmowaniem tego typu rozwiazań – może się okazać, że barwny akcent nie wpłynie dobrze ani na stylizację panny młodej, ani na ogólny wizerunek towarzyszacego jej przyszłego męża. To oczywiście sugestia, ale warto chyba spogladać na rozwiazania towarzyszce stylizacjom młodym mimo wszystko osobno. Wówczas nie straca na tym ani klasyczna męska elegancja, ani kobiece piękno zamknięte w formie jedynej, niepowtarzalnej sukni, choć tę warto podkreślić ciekawym, acz ze smakiem dobranym obuwiem.


12 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Piękna stylizacja? Nie zapomnij o dodatkach:)

Mieniąca się w słońcu, zwiewna spódnica, piękna koronka gorsetu, nadający dostojeństwa welon. Przepisów na udaną, zjawiskową suknię ślubną jest wiele, kilka wymarzonych projektów każda z Was wymieni z