• Rafał

Ślubny look pana młodego - wybór spinek do koszuli

Aktualizacja: sty 30

Sygnalizowaliśmy to już w kilku miejscach – odpowiednie dodatki, detale, mogą nadać Twojej stylizacji smaku, lokalizujac ja na odpowiednim poziomie. Smaku dodaja bez watpienia również spinki, które są elementem stroju formalnego, oficjalnego i nigdy nie powinny być łaczone z rozwiazaniami nawet półformalnymi. Kształt, kolor i stylistyka spinki (zdobiona, prosta, z elementem szlachetnego dodatku) muszą korespondować z kolorem garnituru i koszuli. Nie możemy wybierać spinek w sposób zupełnie dowolny.

Spinka ma uszlachetniać strój, przykuwać uwagę, mówić o guście i wyczuciu stylu użytkownika. Do garniturów jasnych, o barwach ciepłych (np. beż, jasny braz) będą pasowały spinki złote, które mogą być oczywiście wykończone w sposób kunsztowny. W garniturach ciemniejszych, a więc na bardzo oficjalne okazje (np. wieczorowych) sprawdza się spinki srebrne. Spinki ze zdobieniem np. w postaci kamienia, powinny być potwierdzone elementem w podobnej tonacji w stylizacji partnerki. Spinka, mimo iż stanowi element optycznie niewielki, to jednak jej charakter wymaga, by pozostałe elementy zostały przygotowane z wyjatkowa starannościa. Podstawowa zupełnie zasada jest taki dobór długości rękawa marynarki, by mankiet (przy rozprostowanej ręce) pozostawał ok 1,5 cm dłuższy. W trakcie ruchu ruchu ręki powinien być widoczny jedynie sam mankiet, który zwieńcza spinka właśnie. Najlepiej, by mankiet był skrojony pod kątem prostym – zaokrglony lub o ściętych rogach jest traktowany jako mniej formalny czy wręcz codzienny.

Spinki muszą być uzupełnione o krawat lub muchę – oba dodatki są dopuszczalne, niedopuszczalny jest ich brak, który wprowadza wyraźny dysonans (spinki nie zyskuja swojej kontynuacji, formalność stroju zostaje niejako przerwana wpół drogi). Co ze spinkami na co dzień? Co prawda rozważamy tutaj tylko i wyłącznie okazje formalne, niemniej warto wzbogacić je o komentarz do codzienności. Coraz liczniej bowiem mężczyźni w Polsce decyduja się na założenie spinek do mniej formalnej koszuli, która posiada odpowiedni mankiet. Jakimi zasadami można się wówczas kierować? Niewatpliwie dobór oryginalnych spinek do stroju codziennego to umiejętność wymagajca głębszego namysłu. Zdecydowanie trudniej jest uzupełnić codzienna koszulę o nieformalna spinkę, aniżeli oficjalny, formalny strój. Adeptom sztuki sugerowalibyśmy rozpoczęcie przygody z tym dodatkiem mimo wszystko od formalnych krojów.


2 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie